Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Co je vlastně mateřské centrum?

 

Základním posláním mateřských center je vytvoření otevřeného a přátelského místa k neformálnímu setkávání rodin s malými dětmi. Maminky zde najdou příležitost k aktivnímu trávení času s předškolními dětmi, k navázání nových přátelství, k získání zkušeností, nápadů a podnětů pro svoji rodinu; mají tak možnost vyjít z izolace, v níž se celodenní péčí o dítě mohou ocitnout. Děti pak v mateřském centru nacházejí přirozené společenství vrstevníků a vidí svoji matku v jiné roli než v domácnosti.

Mateřská centra jsou založena na principu rodinné svépomoci. Poskytují společenství, solidaritu a otevřenost všem generacím. Zřizují je zpravidla matky na mateřské dovolené, které se zároveň podílejí na jejich samosprávě. Mateřská centra tedy vznikají dobrovolnou činností občanů a tím se rovněž podílejí na rozvoji občanské společnosti.

   

 

Historie MC Míša

Mateřské centrum Míša funguje od června 2005. Bylo založeno občanským sdružením Krumlovské maminky.Fungování naše centra je založeno na dobrovolné spolupráci a aktivním přístupu. MC Míša je sdružení oterřené novým členům i nápádům. 

 

Jak vzniklo logo MC Míša? Když bylo mateřské centrum Míša založeno, nemělo vlastní logo, proto přišlo s nápadem vyhlásit soutěž pro děti v MŠ a ZŠ – „Hledáme míšu pro logo Mateřského centra Míša.“ Sešlo se 120 nádherných výkresů, ze kterých porota vybrala hlavního výherce, jehož obrázek je použit v logu. Vítězný obrázek nakreslil Filip Zelenka. Jelikož nádherných obrázků bylo spousta, vybrala porota ještě dalších devět, kteří byli taktéž odměněni.

 

 

Základní informace:

Občanské sdružení Krumlovské maminky vzniklo v roce 2004 a je zapsáno pod čísly: IČO 26999421, DIČ CZ-26999421.

 

 

 

Členové organizace platí příspěvek 50,- korun ročně.

 

 
 
 

 

PODPORUJÍ NÁS:
 
sitmc_logo.jpg
 

ck_mesto_logo1--1-.jpg

 

slunicko.jpg

 

materidouska.jpg

 

mf.jpg

 

rossmann.jpg

cid:543332713@07032013-0A7D

 

 Regionální Muzeum v Českém Krumlově
 
Retrosmalt s.r.o.
 
Kavárna cukrárna Krumlovská Vanilka
 
Pekárny Srnín
 
Volnočasové přírodní centrum Pepíno
 
Studio Gold ret
 
 Pro-Sport ČK o.p.s.
 
Zambelli technik s.r.o. 
 
Stezka korunami stromů

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář